Başkent Logo
Genel Müdür

 

 

 

 

İnsanlık, var olduğundan beri, bilgiye sahip olmak ve yeni şeyler öğrenmek istemiştir. Çünkü bilgi; güç ve otorite demektir. Bu yüzden öğrencilerimizi bilgiyle donatıp hayata olabildiğince hazır hale getirmek temel amacımızdır. 

Bizler, çağımızda bilgiye ulaşma amacına, modern teknolojilerle donatılmış, öğretim programlarının felsefesini ve yaklaşımlarındaki yenilikleri en hızlı şekilde takip eden, kaliteyi her alanda ön planda tutan okullarımızla ve en önemlisi Atatürk İlke ve İnkılâplarından aldığımız güçle hizmet etmekteyiz. 

Atatürk şöyle diyor: “İlk ilham; ana baba kucağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.”
Bu sözün özünde yatan anlayışı benimseyen Başkent Okulları eğitim kadrosu, öğrencilerimize, öğrenim gördükleri süre boyunca, önemli olanın sadece öğrenmek değil, öğrendiğini hayata geçirmek, onu davranış haline getirmek, bilgiyi içselleştirmek ve tüm insanlığın hizmetine sunmak olduğunu, ancak o zaman erdemli ve aydın insanlar olunabileceğini benimsetmeyi hedeflemiştir. 

Bizler, hayata atılmaları konusunda özenle rehberlik ettiğimiz sevgili gençlerimizin ülkemize başarıyla hizmet edeceklerinden eminiz.

Saygılarımla,

Meltem ÇAYLAKLI
Genel Müdür
 
PAYLAŞ:
X